Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9557495



*

nr 955 7495


Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige


Jan Naliwajko (b. 1938), composition, signed. 1992, 73x80,


MIXED MEDIA, Jan Naliwajko (f. 1938), komposition, signerad. 1992, 73x80


Jan Naliwajko, born 1938 in Vilna, Lithuania. Painter, graphic artist and och sculptor.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

1500

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday April 20 2015
at 20:20:35


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/4 14:03:10 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Jan Naliwajko

Jan Naliwajko, born 1938 in Vilna, Lithuania. Painter, graphic artist and och sculptor.

Read more about Jan Naliwajko
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jan naliwajko komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr